Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Kontakt +48 737-511-777
Kontakt email ABC@ZDROWEMIODY.PL
Miód Wielokwiatowy

Miód Wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy to najpospolitsza odmiana z miodów. Charakteryzuje go wysoka różnorodność smakowa oraz mnogość składników. Kolor oraz smak miodu wielokwiatowego zależy od pory w jakiej pszczoły zbierają nektar z kwiatów. Nektar z kwiatów wiosennych jest jasny i bardzo słodki, z kolei ten powstały z nektaru roślin jesiennych posiada zdecydowanie ciemniejszą barwę oraz jest mniej słodki.

Miody wielokwiatowe mają szerokie zastosowanie ze względu na swój zróżnicowany skład. Z tych najważniejszych warto wymienić ich zbawienny wpływ w łagodzeniu chorób alergicznych wszystkich dróg oddechowych. Regularne jedzenie miodu gwarantuje uniknięcie kłopotów z żołądkiem, sercem czy jelitami. Ze względu na wysoką zawartość cukrów prostych (miód wielokwiatowy otrzymywany wiosną) łatwo wchłania się do naszego organizmu, co sprzyja podaniu optymalnej ilości zawartych w miodzie pierwiastków oraz enzymów. Inną zaletą spożywania miodu wielokwiatowego jest uniknięcie rozwój bakterii, gdyż jest on naturalnym antybiotykiem.

Ten gatunek miodu również w składzie chemicznym charakteryzuje się wysoką różnorodnością. Kluczowy wpływ na taki stan rzeczy ma nektar kwiatowy. Pochodzący z kwiatów wiosennych zawiera duże ilości cukrów prostych, a miód otrzymywany latem lub jesienią zawiera więcej biopierwiastków, enzymów oraz przeciwdrobnoustrojowych związków.

Sprawdź czy dostępny - Miód wielokwiatowy. Gorąco zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym.

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Gryczany
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - Zapraszamy do spróbowania naszego pysznego miodu wielokwiatowego.

Aktualności