Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Aktualnie nie prowadzimy sprzedaży przez internet. OK
Kontakt +48 515-00-77-30
Kontakt email ABC@ZDROWEMIODY.PL
Miód Spadziowy

Miody spadziowe w Trzebiatowie

Niezwykle uznany miód spadziowy. Wytwarza się z roślin iglastych oraz rzadziej liściastych. Głównie z sosen, świerków oraz modrzewi. W produkcji miodu mają swój udział mszyce i czerwce. Otwór gębowy tych owadów jest uzbrojony w narządy kłująco-ssące, które służą im do przekłuwania liści i szpilek w drzewach iglastych. Te nakłucia robią głównie w miejscach skąd dopływa sok roślinny. W tym soku znajduje się nie tylko woda, lecz również wiele składników odżywczych w tym cukry i właśnie pokarm mszyc i czerwców, czyli białko. Mała jego zawartość powoduje, że wspomniane owady spożywają dużą ilość tego soku roślinnego. Nadmiar soku roślinnego oraz jego resztki niestrawione przez te owady są potem wydzielane na zewnątrz w postaci spadzi, którą z kolei pszczoły przerabiają na miód.

Powstaje wtedy miód o kompozycji ciemnych barw w postaci brązu z zielonkawą domieszką. Miód spadziowy posiada słodki a zarazem łagodny smak, lekko żywiczny z domieszką lekko korzennego aromatu. Jego krystalizacja przebiega wolno, a gdy do niej dojdzie miód spadziowy staje się średnioziarnisty.

Miód spadziowy zawiera duże ilości biopierwiastków makro oraz mikro śladowych co sprawia, że nadaje się jako środek wzmacniający w trakcie rekonwalescencji. Osoby z brakiem witamin, anemią oraz te pracujące w trudnych dla organizmu warunkach, również powinny go regularnie spożywać. Na dodatek miód spadziowy jest stosowany w przypadku takich przypadłości jak: stany zapalne dolnych dróg oddechowych, miażdżycy, chorób układu pokarmowego, schorzeń serca, naczyń krwionośnych, reumatyzmu jak i w problemach dermatologicznych.

Miody spadziowe powinny zawierać minimum 60 % cukrów prostych: czyli glukozy i fruktozy, a także około 10 % sacharozy wraz z melecytozą. Miody spadziowe wytwarzane z drzew liściastych są bardziej aktywne antybiotycznie od tych ze spadzi z drzew iglastych.

Miód Spadziowy w TrzebiatowieNasz miód spadziowy może być dostępny w Trzebiatowie tylko poprzez wysyłkę. Jeżeli pochodzisz z Trzebiatowa to zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym. Życzymy smacznego :)

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Gryczany
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - zapraszamy mieszkańców Trzebiatowa do spróbowania naszego pysznego miodu spadziowego.


Naturalne Karmy dla Psa i Kota Trzebiatów - karmy24.pl

Aktualności

- Obniżamy wysyłkę Pocztą polską z 32 do 24 zł.

Zdrowe Miody na Facebooku Trzebiatów
Do sklepu z miodem