Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Aktualnie nie prowadzimy sprzedaży przez internet. OK
Kontakt +48 515-00-77-30
Kontakt email ABC@ZDROWEMIODY.PL
Miód Rzepakowy

Miody rzepakowe w Miechowie

Rzepak to roślina, która występuje tylko i wyłącznie w uprawie. Kwitnienie następuje w maju, wtedy też zbierany jest pyłek przez pszczoły. Miód rzepakowy w stanie płynnym jest niemal przezroczysty, dopiero po krystalizacji staje się biały lub kremowy.

Miód ten charakteryzuje się wyjątkowo szybką krystalizacją, która następuje niemal kilka dni po odebraniu miodu pszczołom. Zdarza się, iż miód jest już skrystalizowany w plastrach. Miód rzepakowy jest bardzo słodki o mocnym zapachu kwiecia rzepaku z powodu olejków eterycznych. Należy pamiętać również, iż w związku z szybką krystalizacją nie należy miodu podgrzewać do stanu płynnego, gdyż traci swoje właściwości lecznicze.

Miody rzepakowe posiadają dobroczynne właściwości lecznicze. Szczególnie wspomagają przy leczeniu chorób nerek, wątroby lub trzustki. Miód ten obniża ciśnienie, pomaga po przebytym wysiłku fizycznym i umysłowym. Wspomaga leczenie chorób skóry - robienie okładów z miodu rzepakowego przyspiesza gojenie się ran i jest ochroną przed ponownym zakażeniem. Korzystnie wpływa podczas leczenia dróg oddechowych oraz podczas zapaleń jamy ustnej.

Bardzo istotną sprawą jest przechowywanie miodu rzepakowego, gdyż szybko podatny jest na wilgoć. Dlatego też należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach/słoikach. Jak w przypadku każdego innego miodu, należy zachować absolutną higienę podczas użytkowania miodu. Należy uważać by podczas nabierania ponownie miodu na łyżeczkę, do środka nie dostały się żadne brudy.

Miód Rzepakowy w MiechowieNasz miód rzepakowy może być dostępny w Miechowie tylko poprzez wysyłkę. Jeżeli pochodzisz z Miechowa to zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym. Życzymy smacznego :)

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Gryczany
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - zapraszamy mieszkańców Miechowa do spróbowania naszego pysznego miodu rzepakowego.


Naturalne Karmy dla Psa i Kota Miechów - karmy24.pl

Aktualności

- Obniżamy wysyłkę Pocztą polską z 32 do 24 zł.

Zdrowe Miody na Facebooku Miechów
Do sklepu z miodem