Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Aktualnie nie prowadzimy sprzedaży przez internet. OK
Kontakt +48 515-00-77-30
Kontakt email ABC@ZDROWEMIODY.PL
Miód Mniszkowy

Miody mniszkowe w Janowcu Wielkopolskim

Ten gatunek miodu powstaje z powszechnego na naszych łąkach mniszka lekarskiego czasem kryjącego się pod nazwą dmuchawiec lekarski. Ten pospolity gatunek rośliny kwitnie w maju. Pszczoły wykorzystują go jako pożytek rozwojowy. Największe zbiory miodu z mniszka odnotowuje się na terenach Polski zachodniej, na Pogórzu Karpackim oraz Białostocczyźnie.

Miód mniszkowy jest bardzo szlachetny i niekiedy trudny do zdobycia pomimo powszechności rośliny z jakiej jest wytwarzany. Miód z nektaru mniszka charakteryzuje się złocistożółtą lub jasnobrązową barwą. Jest ciągliwy i gęsty, szybko podlega procesowi krystalizacji. Z kolei jego smak odznacza się delikatnością, choć niekiedy bywa on cierpki. Miód ten wydziela wysoce aromatyczną woń kwiatów mniszka lekarskiego.

Spożywając regularnie miód mniszkowy sprzyjamy naszej wątrobie, ponieważ ma on działanie osłonowe. Pomaga również w trakcie leczenia stanów zapalnych żołądka, wątroby. Ma również zbawienne działanie w trakcie niestrawności. Nie można pominąć jego roli jako uzupełnienie podczas leczenia reumatyzmu lub ogólnego wyczerpania psychofizycznego.

Ten gatunek miodu jest niezwykle bogaty w witaminy (witamina B2 i C) i mikroelementy (fosfor, żelazo, potas, mangan). Jak każdy miód zawiera znaczne ilości cukrów prostych. W jego składzie znajdziemy glukozę (ok. 35,6%) i fruktozę (ok. 41,5%). Cecha która wyróżnia miód mniszkowy to jego mała kwasowość.

Miód Mniszkowy w Janowcu WielkopolskimNasz miód mniszkowy może być dostępny w Janowcu Wielkopolskim tylko poprzez wysyłkę. Jeżeli pochodzisz z Janowca Wielkopolskiego to zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym. Życzymy smacznego :)

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Gryczany
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - zapraszamy mieszkańców Janowca Wielkopolskiego do spróbowania naszego pysznego miodu mniszkowego.


Naturalne Karmy dla Psa i Kota Janowiec Wielkopolski - karmy24.pl

Aktualności

- Obniżamy wysyłkę Pocztą polską z 32 do 24 zł.

Zdrowe Miody na Facebooku Janowiec Wielkopolski
Do sklepu z miodem