Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Kontakt +48 737-511-777
Kontakt email ABC@ZDROWEMIODY.PL
Miód Lipowy

Miody lipowe w Giżycku

Jak sama nazwa wskazuje jest to miód pozyskiwany z kwiecia lipy. Lipy to długowieczne drzewa rosnące w umiarkowanej strefie półkuli północnej. Drzewa te występują w około 30 gatunkach. Lipy kwitną od końca czerwca aż pod koniec lipca i w tym okresie można zaobserwować odwiedzające je pszczoły. W zależności od gatunku lipy mogą kwitnąć około 2 tygodni.

Miód lipowy uważany jest za najlepszy z miodów. Jego kolor w stanie płynnym jest jasno-bursztynowy lub zielonkawo-żółty. Najczęściej stosowany do słodzenia herbaty lub do bezpośredniego spożycia. Słodząc herbatę miodem, należy mieć na uwadze, iż nie wolno dodawać miodu do gorącego płynu, gdyż w ten sposób niszczymy całkowicie jego dobroczynne działanie.

Miód lipowy z racji dużej zawartości olejków eterycznych to najlepszy, naturalny sposób na przeziębienia, grypę czy schorzenia dróg oddechowych. Miód ten stosuje się również przy leczeniu nerwicy, bezsenności, przy chorobach dróg moczowych czy schorzeniach reumatycznych.

Miody lipowe są słodkie z charakterystycznym lekkim miętowym lub gorzkawym posmakiem. Warto pamiętać też, że miód ten jest bogaty w różne enzymy. W skład tego miodu wchodzą naturalne związki, jak np. olejki eteryczne czy flawonoidy (tj. hesperetyna, rutyna, hesperydyna, izokwercytryna oraz tiliarozyd). Kupując miód lipowy w sklepie miejmy także na uwadze fakt, iż nie zawsze jest on czysto lipowy. Często spotykamy miód lipowy z częściową zawartością innych kwiatów.

Miód Lipowy w GiżyckuNasz miód lipowy może być dostępny w Giżycku tylko poprzez wysyłkę. Jeżeli pochodzisz z Giżycka to zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym. Życzymy smacznego :)

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Gryczany
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - zapraszamy mieszkańców Giżycka do spróbowania naszego pysznego miodu lipowego.

Aktualności

Zapraszamy do sklepu po nowy pyszny miodek Mniszkowy i Wielokwiatowy.


Miód Wielokwiatowy Giżycko
Miód Mniszkowy Giżycko
Zdrowe Miody na Facebooku Giżycko
Do sklepu z miodem