Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Miód Spadziowy

Miód Spadziowy

Niezwykle uznany miód jakim jest z pewnością miód spadziowy. Wytwarza się z roślin iglastych oraz rzadziej liściastych. Głównie z sosen, świerków oraz modrzewi. Jest on wytwarzany przez mszyce i czerwce. Otwór gębowy tych owadów jest uzbrojony w narządy kłująco-ssące, które służą im do przekłuwania liści i szpilek w drzewach iglastych. Te nakłucia robią głównie w miejscach skąd dopływa sok roślinny. W tym soku znajduje się nie tylko woda, lecz również wiele składników odżywczych w tym cukry. Znajduje się tam też w małych ilościach pokarm mszyc i czerwców, czyli białko. Mała jego zawartość powoduje, że wspomniane owady spożywają dużą ilość tego soku roślinnego. Nadmiar soku roślinnego oraz jego resztki niestrawione przez te owady są potem wydzielane na zewnątrz w postaci spadzi, którą z kolei pszczoły przerabiają na miód.

Powstaje wtedy miód o kompozycji ciemnych barw w postaci brązu z zielonkawą domieszką. Miód spadziowy posiada słodki a zarazem łagodny smak lekko żywiczny z domieszką lekko korzennego aromatu. Jego krystalizacja przebiega wolno, a gdy do niej dojdzie miód spadziowy staje się średnioziarnisty.

Miody spadziowe powinny zawierać minimum 60 % cukrów prostych: czyli glukozy i fruktozy, a także około 10 % sacharozy wraz z melecytozą. Miody spadziowe wytwarzane z drzew liściastych są bardziej aktywne antybiotycznie od tych ze spadzi z drzew iglastych.

Miód spadziowy zawiera duże ilości biopierwiastków makro oraz mikro śladowych co sprawia, że nadaje się jako środek wzmacniający w trakcie rekonwalescencji. Osoby z brakiem witamin, anemią oraz te pracujące w trudnych dla organizmu warunkach również powinny go regularnie spożywać. Na dodatek miód spadziowy jest stosowany w przypadku takich przypadłości jak: stany zapalne dolnych dróg oddechowych, miażdżyca, choroby układu pokarmowego, schorzenia serca, naczyń krwionośnych, reumatyzmu jak i problemach dermatologicznych.

Sprawdź czy dostępny - Miód spadziowy. Gorąco zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym.

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - Zapraszamy do spróbowania naszego pysznego miodu spadziowego.

Aktualności

Pomału kończymy sprzedaż wysyłkową miodu lipowego. Jeśli chcesz jeszcze kupić miód lipowy, to zapraszam do sklepu.


Miód Lipowy
Do sklepu z miodem