Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Miód Rzepakowy

Miód Rzepakowy

Rzepak, to roślina, która występuje tylko i wyłącznie w uprawie. Kwitnienie następuje w maju, wtedy też zbierany jest pyłek przez pszczoły. Miód rzepakowy w stanie płynnym jest niemal przezroczysty, dopiero po krystalizacji staje się biały lub kremowy.

Miód ten charakteryzuje się wyjątkowo szybką krystalizacją, która następuje niemal kilka dni po odebraniu miodu pszczołom. Zdarza się, iż miód jest już skrystalizowany w plastrach. Miód rzepakowy jest bardzo słodki o mocnym zapachu kwiecia rzepaku, jest to spowodowane jak w przypadku każdego innego miodu - olejkami eterycznymi. Należy pamiętać również , iż w związku z szybką krystalizacją nie należy miodu podgrzewać do stanu płynnego, gdyż traci swoje właściwości lecznicze.

Bardzo istotną sprawą jest przechowywanie miodu rzepakowego, gdyż szybko podatny jest na wilgoć, dlatego też, należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach/słoikach. Zawsze szklanych - jak w przypadku każdego innego miodu. Należy także zachować absolutną higienę podczas użytkowania miodu - niezależnie od tego jaki jest to miód, należy pamiętać by podczas nabierania miodu na łyżeczkę nigdy nie używać drugi raz tej samej do ponownego nabrania!

Miody rzepakowe posiadają dobroczynne właściwości lecznicze. Szczególnie wspomagają przy leczeniu chorób nerek, wątroby lub trzustki. Miód ten obniża ciśnienie, pomaga po przebytym wysiłku fizycznym i umysłowym. Wspomaga leczenie chorób skóry - robienie okładów z miodu rzepakowego przyspiesza gojenie się ran i jest ochroną przed ponownym zakażeniem. Korzystnie wpływa podczas leczenia dróg oddechowych oraz podczas zapaleń jamy ustnej.

Sprawdź czy dostępny - Miód rzepakowy. Gorąco zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym.

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - Zapraszamy do spróbowania naszego pysznego miodu rzepakowego.

Aktualności

Pomału kończymy sprzedaż wysyłkową miodu lipowego. Jeśli chcesz jeszcze kupić miód lipowy, to zapraszam do sklepu.


Miód Lipowy
Do sklepu z miodem