Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Miód Mniszkowy

Miód Mniszkowy

Ten gatunek miodu powstaje z nektaru kwiatowego bardzo rozpowszechnionego na naszych łąkach mniszka lekarskiego czasem kryjącego się pod nazwą dmuchawiec lekarski. Ten pospolity w sumie gatunek roślinności porę kwitnienia ma w maju. Pszczoły wykorzystują go wtedy jako pożytek rozwojowy. Największe zbiory miodu z mniszka odnotowuje się na terenach Polski zachodniej, na Pogórzu Karpackim oraz Białostocczyźnie.

Miód mniszkowy jest bardzo szlachetny i niekiedy trudny do zdobycia pomimo powszechności rośliny z jakiej jest wytwarzany. Miód z nektaru mniszka charakteryzuje się złocistożółtą lub jasnobrązową barwą. Jest ciągliwy i gęsty szybko podlega procesowi krystalizacji. Z kolei jego smak odznacza się delikatnością, choć niekiedy bywa on cierpki. Miód ten wydziela wysoce aromatyczną woń kwiatów z których pochodzi, czyli mniszka lekarskiego.

Ten gatunek miodu jest niezwykle bogaty w witaminy (witamina B2 i C) i mikroelementy ( fosfor, żelazo, potas, mangan). Jak każdy miód zawiera znaczne ilości cukrów prostych. W jego składzie znajdziemy glukozę (ok. 35,6%) i fruktozę (ok. 41,5%). Cecha która wyróżnia miód mniszkowy to jego mała kwasowość.

Spożywając regularnie miód mniszkowy sprzyjamy naszej wątrobie ponieważ ma on działanie osłonowe. Pomaga on nam również w trakcie leczenia stanów zapalnych żołądka, wątroby, ma też zbawienne działanie w trakcie niestrawności. Nie można pominąć jego roli jako uzupełnienie podczas leczenia reumatyzmu lub ogólnego wyczerpania psychofizycznego.

Sprawdź czy dostępny - Miód mniszkowy. Gorąco zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym.

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - Zapraszamy do spróbowania naszego pysznego miodu mniszkowego.

Aktualności

Pomału kończymy sprzedaż wysyłkową miodu lipowego. Jeśli chcesz jeszcze kupić miód lipowy, to zapraszam do sklepu.


Miód Lipowy
Do sklepu z miodem