Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Miód malinowy

Miód malinowy

Najważniejszą cechą cenioną przez smakoszy i koneserów miodu malinowego jest jego delikatny smak. Miód ten ma kolor jasno-słomkowy w postaci ciekłej natomiast po skrystalizowaniu zmienia barwę na białą. Ten gatunek miodu zaliczamy do kategorii miodów nektarowych.

Owoc maliny najczęściej jako dziki, jest używany do wielu celów spożywczych. Najczęściej uprawiany w ogrodach. W naszym kraju największe plantacje maliny są położone na Lubelszczyźnie. Równie silną pozycję ma ten region produkcji samego miodu malinowego. Każda odmiana maliny jest równie chętnie oblatywane przez pszczoły. W kwiatach mali pszczoły odnajdują wysokiej jakości nektar oraz pyłek z dużą zawartość w tym pierwszym cukru. W celu efektywnego zbioru miodu potrzebujemy obszaru o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych plantacji.

Według znawców miód malinowy zwłaszcza ten z owoców leśnych posiada bardzo przyjemny zapach. Jest on szczególnie pożądany na rynku detalicznym. Miód malinowy posiada nie tylko unikalne walory zapachowe i smakowe, ale i jest szeroko stosowany w medycynie naturalnej. Do najczęściej wykorzystywanych właściwości należy zdecydowanie działanie przeciwgorączkowe.

Miód malinowy polecany jest również osobom z dysfunkcją tętnic. W zimową porę miód ten warto spożywać w celu uniknięcia kataru oraz stosować podczas leczenia przeziębień. Jest on również wskazany do leczenia nieżytu żołądka oraz jelit. Podnosi wydajność układu odpornościowego, a także odżywia i regeneruje nasz organizm. Jego niezwykła wręcz delikatność i łagodność powoduje, że chętnie sięgają po niego dzieci głównie jako dodatek napojów. Należy on do rzadkich miodów stąd jest oryginalnym i cenionym specjałem.

Sprawdź czy dostępny - Miód malinowy. Gorąco zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym.

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - Zapraszamy do spróbowania naszego pysznego miodu malinowego.

Aktualności

Pomału kończymy sprzedaż wysyłkową miodu lipowego. Jeśli chcesz jeszcze kupić miód lipowy, to zapraszam do sklepu.


Miód Lipowy
Do sklepu z miodem