Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Miód Lipowy

Miód Lipowy

Jak sama nazwa wskazuje, jest, to miód pozyskiwany z kwiecia lipy. Lipy, to długowieczne drzewa, rosnące w umiarkowanej strefie półkuli północnej, drzewa te występują w około 30 gatunkach. Lipy posiadają charakterystyczne liście, po których łatwo rozpoznać te drzewa chociażby w parkach wśród innych drzew. Najczęściej są to liście o kształcie sercowatym, brzegi tych liści są karbowane i postrzępione. Lipy kwitnął od końca czerwca aż po koniec lipca, wtedy można zaobserwować, iż w tym czasie pszczoły najwięcej odwiedzają kwiecie. W zależności od gatunku, lipy mogą kwitnąć z wahaniem do około 2 tygodni.

Miód lipowy, uważany jest, za najlepszy ze wszystkich wytwarzanych miodów. Jego kolor w stanie płynnym, to jasno-bursztynowy lub zielonkawo-żółty. Najczęściej stosowany jest do słodzenia herbaty lub do bezpośredniego spożycia. Stosując go do herbaty, należy mieć na uwadze, iż nie wolno dodawać miodu do gorącego płynu, gdyż w ten sposób niszczymy całkowicie jego dobroczynne działanie. Miody lipowe są słodkie z charakterystycznym lekkim miętowym lub gorzkawym posmakiem. Warto pamiętać też, że miód ten jest bogaty w enzymy. W skład tego miodu wchodzą naturalne związki, które występują w kwiatach lipy jak np. olejki eteryczne czy flawonoidy (tj. hesperetyna, rutyna, hesperydyna, izokwercytryna oraz tiliarozyd). Kupując miód lipowy w sklepie miejmy także na uwadze fakt, iż nie zawsze jest on czysto lipowy. Często spotykamy miód lipowy z częściową zawartością innych kwiatów.

Miód lipowy to najlepszy, naturalny sposób na przeziębienia, grypę czy schorzenia dróg oddechowych, z racji dużej zawartości olejków eterycznych. Miód ten stosuje się również przy leczeniu nerwicy, bezsenności, przy chorobach dróg moczowych czy schorzeniach reumatycznych.

Sprawdź czy dostępny - Miód lipowy. Gorąco zapraszamy do zakupu naszego miodu w sklepie internetowym.

Sklep z Polskimi Miodami

Polecamy również inne nasze miody

Miód Malinowy
Miód Lipowy
Miód Mniszkowy
Miód Spadziowy
Miód Rzepakowy
Miód Wielokwiatowy

ZdroweMiody.pl - Zapraszamy do spróbowania naszego pysznego miodu lipowego.

Aktualności

Pomału kończymy sprzedaż wysyłkową miodu lipowego. Jeśli chcesz jeszcze kupić miód lipowy, to zapraszam do sklepu.


Miód Lipowy
Do sklepu z miodem